By ABEEL
ABEEL Style 02 For iPhone 14 Plus PU Leather Coated TPU+PC Kickstand Case Card Slots Litchi Texture Phone Cover
Regular price
$11.35
More stock coming soon
Product Description
- Constructed with TPU+PC material coated with PU leather, with litchi texture for a comfortable grip
- Essential cards can be put into the card slot on the back for convenient storing
- It can shield RFID signals, protect personal information from unauthorized scanning and steal the balance on credit cards
- The vertical flip card holder can be used as a kickstand for hands-free watching
- Retractable strap design for firm gripping of your phone
- Lanyard ring for more convenient carrying (not include lanyard)
- Precise cutouts, full access to all of the buttons, ports, and other features
- Protect the phone from scratch, bump, and other daily damage
Compatible with
- iPhone 14 Plus
- Apple
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not include
Specifications
| Brand | ABEEL |
| Case Feature | Card Holder,Kickstand |
| ColorStyle | C |
| Material | Plastic,PU Leather,TPU |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | Litchi |
| Gross Weight | 0.067kg |
| Volume Weight | 0.061kg |
| Package Length | 17.000cm |
| Package Width | 8.000cm |
| Package Height | 2.000cm |
Compatibility
Shipping & Returns
Shipping
- Orders are processed within standard handling timelines
- Delivery availability and timelines vary by location
- Tracking details are shared once the order is dispatched
Returns
- Returns are accepted for manufacturing defects or transit damage
- Return eligibility varies by product category
- Please refer to our Returns Policy for complete details
ABEEL Style 02 For iPhone 14 Plus PU Leather Coated TPU+PC Kickstand Case Card Slots Litchi Texture Phone Cover



