By ABEEL
ABEEL Phone Case for iPhone 15 Plus , Glitter PU Leather Coated TPU Slim Fit Shockproof Cover
Regular price
$4.75
More stock coming soon
Product Description
- PU leather coated TPU phone case, durable for long-term use
- Shiny and dazzling glitter surface, fashionable and eye-catching
- The raised lip at the back higher than the phone camera offers better protection for the camera
- Precise cutouts ensure full access to ports and function buttons, speakers, and camera
- Provides protection against daily wear and tear, scratches, marks, and scrapes
- Easy and fast to install and remove
Compatible with
- iPhone 15 Plus
- Apple
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | ABEEL |
| Case Feature | N/A |
| Color | Black |
| Material | PU Leather,TPU |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.050kg |
| Volume Weight | 0.041kg |
| Package Length | 16.000cm |
| Package Width | 8.800cm |
| Package Height | 1.300cm |
Compatibility
Shipping & Returns
Shipping
- Orders are processed within standard handling timelines
- Delivery availability and timelines vary by location
- Tracking details are shared once the order is dispatched
Returns
- Returns are accepted for manufacturing defects or transit damage
- Return eligibility varies by product category
- Please refer to our Returns Policy for complete details
ABEEL Phone Case for iPhone 15 Plus , Glitter PU Leather Coated TPU Slim Fit Shockproof Cover




