By ABEEL
ABEEL Shockproof Cover for Samsung Galaxy S23 Ultra PU Leather+PC+TPU Litchi Texture Phone Case
Regular price
$4.75
More stock coming soon
Product Description
- Made of PU leather coated PC+TPU inner case, durable for long-term use
- Litchi textured design, makes it look fashionable and stylish
- The raised bezels are higher than the screen level to protect your screen from scratches
- Precise cutouts ensure full access to ports and function buttons, speakers, and camera
- Provides protection against daily wear and tear, scratches, marks, and scrapes
Compatible with
- Galaxy S23 Ultra
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | ABEEL |
| Case Feature | N/A |
| ColorStyle | D |
| Material | Plastic,PU Leather,TPU |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | Litchi |
| Gross Weight | 0.039kg |
| Volume Weight | 0.041kg |
| Package Length | 17.000cm |
| Package Width | 8.300cm |
| Package Height | 1.300cm |
Compatibility
Shipping & Returns
Shipping
- Orders are processed within standard handling timelines
- Delivery availability and timelines vary by location
- Tracking details are shared once the order is dispatched
Returns
- Returns are accepted for manufacturing defects or transit damage
- Return eligibility varies by product category
- Please refer to our Returns Policy for complete details
ABEEL Shockproof Cover for Samsung Galaxy S23 Ultra PU Leather+PC+TPU Litchi Texture Phone Case




