By ABEEL
ABEEL For Huawei Pocket 2 Case PU Leather+PC Grid Texture Phone Protective Cover
Regular price
$4.75
More stock coming soon
Product Description
- Hard PC back panel coated with grid texture PU leather, wear-resistant, and durable to use
- Flip design, tough and flexible, not affect any function of the phone
- Raised lips for the camera lens and screen protection against scratches and wears
- All hole locations have been reserved and do not affect the usage effect
- Protect the backside of the phone from scratches and drops
Compatible with
- Huawei Pocket 2
- Huawei
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | ABEEL |
| Case Feature | N/A |
| Color | Green |
| Material | Plastic,PU Leather |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.034kg |
| Volume Weight | 0.028kg |
| Package Length | 16.500cm |
| Package Width | 7.500cm |
| Package Height | 1.000cm |
Compatibility
Shipping & Returns
Shipping
- Orders are processed within standard handling timelines
- Delivery availability and timelines vary by location
- Tracking details are shared once the order is dispatched
Returns
- Returns are accepted for manufacturing defects or transit damage
- Return eligibility varies by product category
- Please refer to our Returns Policy for complete details
ABEEL For Huawei Pocket 2 Case PU Leather+PC Grid Texture Phone Protective Cover








