By NORTHJO
NORTHJO For Samsung Galaxy A33 5G 2-in-1 Anti-scratch TPU Phone Case + Ultra Clear Tempered Glass Screen Protector
Regular price
$4.15
More stock coming soon
Product Description
- 【Creative Idea】 2-in-1 design, phone case combined with tempered glass screen protector
- 【Crystal Clear Case】 Using high-grade clear TPU material, allowing you to admire the original sublime beauty while won't get oily when used
- 【Screen Protector】 Made with high-quality 0.3mm 9H tempered glass protects your phone screen is rigid but ultra-thin, comfortable and sensitive touch makes you feel nothing on the screen
- 【Full Protection】 This set provides 360-degree full-body coverage protection for your phone
- 【Precise Cutout】 Full access to the phone interface, camera lens, speaker, and microphone. This is a slim and lightweight case, that adds no bulk to your phone
Compatible with
- Galaxy A33 5G
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- 1 x Tempered Glass Screen Protector
- 1 x Cleaning Cloth
- 1 x Wet Wipes
- 1 x Dust-absorber Set
- Other items not included
Specifications
| Brand | NORTHJO |
| Case Feature | N/A |
| Color | As Shown |
| Material | Tempered Glass,TPU |
| Packaging Type | Colored Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.067kg |
| Volume Weight | 0.112kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 12.000cm |
| Package Height | 2.200cm |
Compatibility
Shipping & Returns
Shipping
- Orders are processed within standard handling timelines
- Delivery availability and timelines vary by location
- Tracking details are shared once the order is dispatched
Returns
- Returns are accepted for manufacturing defects or transit damage
- Return eligibility varies by product category
- Please refer to our Returns Policy for complete details
NORTHJO For Samsung Galaxy A33 5G 2-in-1 Anti-scratch TPU Phone Case + Ultra Clear Tempered Glass Screen Protector



